Inteligentný domov

Inteligentný domov

Systém domacej automatizácie LOXONE je dostupný už aj pre renovácie a hotové domy ( bez montáže novej kabeláže )

Nový Miniserver Go splní všetky Vaše požiadavky a úlohy na základe Loxone Air - bezdrôtovej technológii 

- Ideálny pre renovácie a hotové domy
- Bezkonkurenčný pomer ceny a výkonu
- Možnosť umiestnenia na akékoľvek miesto
- Bez veľkých výdavkov a búrania
- Možnosť pripojenia až 128 zariadení

Všeobecné informácie o " inteligentnom domove "

Inteligentné  systémy sa v súčasnosti stávajú čoraz viac dostupnejšie pre širšiu verejnosť. Hoci, stále sú vnímané pre niektorých ľudí ako určité sci-fi: ten pocit výnimočnosti keď vkročíte do svojho domu a on vás rozpozná, začne podľa toho konať a prispôsobovať jednotlivé izby, v ktorých sa momentálne nachádzate, je úžasný. Nadobúdate zdanie, že váš domov je živý organizmus, ktorý je navyše váš osobný priateľ a presne vás pozná.

Všetko pod jednou správou

Všetky dáta, vyhodnocovania a podnety na systém sa niekde musia uskutočňovať. Na to slúži ústredňa. Je to určitý „mozog“ celého inteligentného systému, do ktorého sa zapájajú ďalšie sekcie ako napr. ovládanie svetla, regulátory teploty či kontrola vstupu. V súčasnosti je preferované používať bezdrôtové prepojenie jednotlivých častí inteligentného riadenia budovy, ktoré následne spracováva web server. Ten ich potom môže dodatočne sprístupniť aj na internet pre obyvateľov domu a oni si môžu jednoducho pozrieť stav v akom sa ich domov nachádza z práce alebo na mobile. Dobré centrály sú také, ktoré dokážu poňať väčšie množstvo spravujúcich zariadení, sú pohotovejšie na signály obyvateľa domu alebo majú jednoduchšie a komfortnejšie ovládanie.

Ako najlepšie riadiť a ovládať vykurovanie domu?

Vždy je lepšie riadiť vykurovanie pre každú miestnosť v dome samostatne. Každá miestnosť má potom samostatnú možnosť nastavenia teploty a času kedy má danú teplotu udržiavať – potreba tepla v požadovanom čase môže byť iná pri prítomnosti osôb a iná pri prázdnom dome. Ideálny inteligentný systém musí vedieť dokázať meniť svoje parametre automaticky, tj. prispôsobovať vykurovaciu krivku okolitému prostrediu - ekvitermická regulácia pre každú miestnosť.

Ako si uľahčiť zapínanie a vypínanie svetiel?

Systémy riadenia osvetlenia možno použiť na ovládanie elektrického osvetlenia v domácnosti a jeho blízkom okolí a na vytvorenie svetelných scén. Vhodný príklad nastáva vtedy, keď je už po západe slnka a niekto zapne svetlo v miestnosti; následne sa automaticky zatiahnu žalúzie aby nebolo možné vidieť do vnútra domu a človek si tak uchráni svoje súkromie.

Iné nastavenie môže umožňovať rozsvietenie viacerých svetiel s rôznou intenzitou pomocou len jedného vypínača. Možností svetelných kreácií sa medze nekladú, takže je možné nastaviť skutočne každému človeku jeho osobné nastavenia obľúbeného osvetlenia. Automatizované riadenie svetiel podstatne znižuje energetické náklady domu. Navyše, je možné zapínanie osvetlenia hlasovo prepojiť – bude tak reagovať na presný povel.

Aká je perspektíva v oblasti inteligentného riadenia domu do budúcnosti?

Stáva sa pomaly nutnosťou pre pohodlné fungovanie domácnosti, úspory energie a na optimalizáciu životného priestoru. Kompletný diaľkový dohľad nad domom a vedenie štatistík umožní ľahké porovnanie výhod a nevýhod oproti predchádzajúcemu stavu nastavenia. Tým sa obyvatelia domu stále posúvajú vpred a kráčajú s dobou.

Autor: Martin Dibdiak v spolupráci s ELIS Plus

Systém LOXONE prináša jednoduché riešenie riadenia a ovládania Vašej domácnosti. Od moderného ovládania žalúzii až po inteligentne a efektívne regulovanie kúrenia v jednotlivých miestnostiach. Moderný systém LOXONE splní všetky Vaše priania...

VÝHODY:

- pomer cena/výkon
- Komfort - všetky funkcie na dosah prostredníctvom PC alebo Smartphone
- mnohostrannosť - možnosť ovládania žalúzii, svetiel, hudby, vykurovania, alarmu...
- sloboda - nastavenie systému LOXONE je možné kedykoľvek zmeniť

S Miniserverom je možné ovládať všetko, čo by mal inteligentný dom obsahovať. Od ovládania osvetlenia, tienenia, kúrenia, chladenia, chytrého videovrátnika, alarmu, audia, sauny, zavlažovacieho systému až po kontrolu spotreby energie a omnoho viac. Tento systém je otvorený a jednoducho rozšíriteľný. Preto  je ho možné dokonale aplikovať už do hotových stavieb.

Ovládánie Loxone systému je možné zo zariadením ako sú Android chytré telefony, iPhone alebo iPad, bez ohľadu na to, či chcete ovládať klasický vypínač pre ovládanie svetiel, KNX tlačdiel a omnoho viac.

Hlavnou úlohou spoločnosti Loxone je poskytovať s Miniserverom komplexné a rýchle riešenie pre domácu automatizáciu, ktorá je výkonná a zároveň cenovo dostupná pre každého.

Spoločnosť LOXONE v minulom roku rozšírila svoj sortiment o 5 nových produktov:

Loxone Intercom ­- videovrátník s podporou pre chytré telefóny a tablety.
Loxone Speaker ­- reproduktory s elegantným designom a vysokou kvalitou zvuku.
Loxone zosilňovač ­- s mimoriadnou kvalitou zvuku.
Loxone Music Server - v kombinácii s Loxone zosilňovačom a Loxone reproduktory je Music Server dokonalým riešením pre akýkoľvek multiroom audio systém.
ModBus Extension ­- dokonalé zariadenie, ktoré vie čítať údaje z rôzných čítačov ako sú plynomery, elektromery a omnoho viac.

V prípade bližších informácii nás neváhajte kontaktovať na: romang@elisplus.sk (0908 948 888 )